Ključna prednost pred konkurenco je prav celostna ponudba
Biomasa
Les je nakopičena sončna energija in Slovenija sodi med evropske države z največjim deležem ozemlja, ki je poraščeno z gozdom. V Sloveniji je letni posek še vedno le okoli 40 % letnega prirastka, kar pomeni, da imamo zaenkrat lesa še več kot dovolj. V zadnjih letih so se kotli na lesno biomaso tako razvili, da jih je po funkcionalnosti moč primerjati s kotli na plin ali kotli na olje.
Prednosti lesne biomase
-
- udobje pri uporabi,
- obnovljiv in CO2 nevtralen energetski vir,
- kratke transportne poti,
- najmodernejše tehnologije izgorevanja, nizke emisije,
- neobčutljivost na krizne razmere,
- krepitev nacionalnega gospodarstva.
Vrste lesne biomase
Poznamo več vrst lesne biomase:
- Polena
- Peleti
- Lesni sekanci
Polena so najbolj razširjen ter najbolj poznan energent vendar pa je za kurjenje z poleni potrebno nekoliko več opravil in ga zato ne moremo šteti med najbolj funkcionalni vir.
V zadnjem času so se kot energent močno razširili peleti. Njihovo kurjenje je popolnoma avtomatizirano, tako da ga lahko po funkcionalnosti primerjamo z oljem. Njegova prednost pa je predvsem v ceni, saj je nekje za polovico cenejši od olja.
Sekanci pa so se razširili predvsem za obratovanje v večjih kuriščih, saj so kotli za kurjenje sekancev tehnološko veliko bolj zahtevni. Glavni problem biomase kot energenta za majhne kotle je v samem skladiščenju. Vsi lesni energenti potrebujejo za skladiščenje veliko več prostora kot olje ali plin, poleg tega pa imajo tudi druge zahteve, kot je npr. primerno nizka vlažnost.
Partnerji
Naši poslovni partnerji s katerimi že dolgo sodelujemo